Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tube Yoke |
| Walterscheid Metric PTO Series | 2400 |
| Metric Tube Yoke Bore Size | 61 MM Star |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.26 Inch / 32.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 3 Inch / 76.00mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 500-127-56, 50012756, 700-7661, AW356906A, WYT0-35-2-61, WYT035261, WYTO35261 |
