Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Valtra | TRACTOR | 93H3, 93H5, A83H, A93H, N103.4H3, N103.4H5, N103H3, N103H5, N113H3, N113H5, N123D, N123H3, N123H5, N123V, N143D, N143H3, N143V, N163D, N163V, T133H, T153D, T153H, T153V, T163ED, T163EV, T173H, T183D, T183V, T193H, T203D, T213V | V63228900 |
Product Specifications
| Diameter | 1 3/8" |
|---|---|
| Overall Height | 10 1/2" |
| Fitting Inlet | Flange, .40" Dia. |
| Fitting Outlet | Flange, .40" Dia. |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | N/A |
| Mounting Bracket | N/A |
