Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Kioti | TRACTOR | DK65S, DK7510, DK9010 | T4930-87291 |
| Kioti | Tractor | DK75, DK90 | T4930-87291 |
Product Specifications
| Compressor Type | V7 |
|---|---|
| Head Type | Pad |
| Oil Type | Pag 46 Oil |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.2" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | .5, 1/2" |
| Gauge Line | 53.0mm, 2.08" |
