Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tube Yoke |
| North American PTO Series | 14 |
| Center of Bearing to End of Yoke | 3-7/8 Inch |
| Accepts Shaft / Tube Size | 2" Round ( .083 Wall ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1-1/8 Inch / 28.58mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2-5/8 Inch / 66.68mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 14NWY1834, 340-1465, 701-1400, A7011400 |
