Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Tractor Yoke |
| North American PTO Series | 6 |
| Tractor Yoke Size | 1-3/8" 6 Spline |
| Tractor Yoke Lock Type | Quick Disconnect |
| Center of Bearing to End of Yoke | 3-7/8 Inch |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 31/32 Inch / 24.61mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2-9/32 Inch / 57.94 mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 102-0606, 340-605, 6N220-20, 6N22020, A1020606, Y55-0205, Y550205 |
