Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Case | Tractor | 1070, 970 |
Product Specifications
| Length | 44" |
|---|---|
| Inlet I.D. | 2-3/4" |
| Inlet Length | 9" |
| Outlet Length | 8" |
| Outlet O.D. | 2-3/4" |
| Body Diameter | 6" |
| Muffler Body Style | Round |
| Overall Length | 44" |
| Muffler Orientation | Vertical |
| For Make | Case |
| Interchange Numbers | CA-16M, CA16MFLR |
