Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| John Deere | Planter | 1780, 1785, 7000 Series, 7200, 7240, 7300, 7340, MaxEmerge 2, MaxEmerge Plus |
Product Specifications
| Length | 0.6501 " |
|---|---|
| Height | 0.6501 " |
| Width | 0.6501 " |
| Style | Straight Bore |
| Bearing O.D. | 1.969" |
| Bearing Type | Tapered Cup/Cone |
| Brand | Timken |
| Interchange Numbers | 2631362-A, 362-A, JD7414 |
