Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 4230 | AR61883, AR63663 |
Product Specifications
| Core Height | 25 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/2" |
| Overall Height | 32 3/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 1 1/2" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 6 |
