Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 8100, 8100T, 8110, 8200, 8200T, 8210, 8300, 8300T, 8310, 8400, 8400T, 8410 | RE61419 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft, Single Speed |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 1 1/2" |
| Motor Diameter | 3" |
| Motor Length | 4 1/4" |
| Overall Length | 6 3/8" |
| Rotation | Reversible |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Stud Span | 2 1/2" |
| Interchange Numbers | AP Air |
