Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Deutz | Tractor | Agrokid 230 | 0.014.4749.4 |
| Komatsu | Excavator | PC50UU-2, PC58UU-2 | 20U9782510 |
Product Specifications
| Oil Type | Pag 46 |
|---|---|
| Clutch Diameter | 4.57", 116mm |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 4oz. |
| Voltage | 12 |
| Compressor Type | SS96DL |
| Gauge Line | 2.19" Top Mounting Hole |
