Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Excavator | CX75SR, CX80 | KHR3536 |
| John Deere | Excavator | 27D, 35D, 50D | 4615804 |
| Komatsu | Excavator | PC27MR-2-B, PC30MR1C, PC35MR-2, PC40MR-2, PC40MR-2-AC, PC50MR-2, PC50MR-2-AC | 22L-979-2211, KHR3536 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7B10 |
|---|---|
| Head Type | LB |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | 115mm, 4.52" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Gauge Line | 34mm, 1.34" |
