Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Deutz | Tractor | Agrofarm 100, Agrofarm 85, Agrotron 105, Agrotron 106, Agrotron 110, Agrotron 115, Agrotron 135, Agrotron 160, Agrotron 175, Agrotron 200, Agrotron 265, Agrotron 80, Agrotron 85, Agrotron K 110, Agrotron K 610, Agrotron TTV 1145, Agrotron TTV 1160, DX4.80, DX4.85, DX4.90, DX4.95, DX6.00, DX6.01, DX6.05, DX6.20, DX6.45 | 4437338 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15 |
|---|---|
| Head Type | KG |
| Oil Type | R134 Pag Oil |
| Clutch Diameter | Stepped, 142mm to 149mm |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | Stepped |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 210cc, 7.15 oz |
| Gauge Line | 44.00mm |
