Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 5110, 5610, 6410, 6610, 6710, 6810, 7410, 7610, 7610O, 7710, 7810, 7910, 8210, 8530, 8630, 8730, 8830, TW15, TW25, TW35, TW5 | E8NN19D629AA |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15 |
|---|---|
| Head Type | KB |
| Oil Type | Pag 100 |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.19" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Gauge Line | 39.55mm |
