Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Lawn | 1420, 1435, 1445, 1545, 1565, 1585 | TCU18904 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD5H09 |
|---|---|
| Head Type | FL |
| Oil Type | R134a Pag Oil |
| Clutch Diameter | 125 mm, 4.92" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Gauge Line | 36.59mm |
