Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Versatile | TRACTOR | 500V | V33364, V54358 |
| Versatile | Tractor | 150 | V33364, V54358 |
Product Specifications
| Head Type | B |
|---|---|
| Oil Type | R12 Mineral Oil |
| Clutch Diameter | 158mm, 6.22" |
| Grooves | 1 |
| Belt Width | 3/4" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 175cc, 5.91oz. |
| Voltage | 12 |
| Compressor Type | SD508 |
| Gauge Line | 39.55mm |
