Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Backhoe | 555D, 575D, 655D, 675D | F0NN19D649BA |
| Ford/New Holland | Tractor | 5640, 6640, 7740, 7840, 8240, 8340 | F0NN19D649BA, F0NN19N687AA |
Product Specifications
| Compressor Type | SD508, SD510, SD5H14 |
|---|---|
| Clutch Diameter | 119mm, 4.68" |
| Dimension B | 24mm |
| Gauge Line (C) | N/A |
| Coil Voltage | 12 |
| Number Of Grooves | 6 |
| Gauge Line | 46.55mm |
| Groove Width | N/A |
| Coil Number | 610-989 |
| Bearing Number | 440-762 |
