Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 9280, 9480, 9482, 9680, 9682, 9880, 9882, 9884 | 86001192 |
| Massey Ferguson | Combine | 8680, 8780, 9695, 9795 | 71386436 |
Product Specifications
| Clutch Diameter | 132mm, 5.190" |
|---|---|
| Dimension B | 15.5mm, 0.60" |
| Gauge Line (C) | 29mm, 1.14" |
| Coil Voltage | 12 |
| Number Of Grooves | 2 |
| Groove Width | A2, .469" |
| Compressor Type | SD7H15 |
| Gauge Line | 39.55mm |
| Bearing Part # | 440-718 |
