Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | PC160-6K, PC180LC-6K, PC200EN-6K, PC210-6K, PC210LC-6K, PC240LC-6K, PC240NLC-6K, PC450-6K, PC450LC-6K, PW170ES-6K | 206-979-K330 |
| Terex | Truck | TA25 Articulated Truck, TA30 Articulated Truck, TR70 Articulated Truck | 15272892 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15HD |
|---|---|
| Head Type | JDA |
| Oil Type | Pag 150 |
| Clutch Diameter | 132mm |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2", .50 |
| Coil Position | N/A |
| Gauge Line | 39.55mm |
