Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Motor Grader | 845, 865, 885 | 75251988, 75251988R |
| Ford/New Holland | Motor Grader | RG140, RG170 | 75251988 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD7H15 |
|---|---|
| Head Type | MD |
| Oil Type | Pag Oil |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.19" |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 175cc, 5.95 oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
