Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ag Chem | Rogator | 664 | AG514573 |
| Ag Chem | Terragator | 1603T, 1664, 1664T, 1803, 1804, 1903, 2505 | AG321277, AG514573 |
| Case/IH | Floater | TITAN 1664 | |
| Case/IH | Tractor | 1394, 1494, 1594, 9110, 9130, 9170, 9180, 9190, 9210, 9230, 9240, 9270, 9280 | 60-2921T91, 60-2921T94, K307237 |
| John Deere | Swather | 2360 | AW23886, AW24173 |
| Massey Ferguson | Combine | 30, 32, 34, 36, 38, 40 | D45070015 |
| Massey Ferguson | Windrower/Swather | 885 | 1056347M91 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD5S14 |
|---|---|
| Head Type | B |
| Oil Type | R134 Pag 100 |
| Clutch Diameter | 132mm, 5.19" |
| Voltage | 12 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | 135cc, 4.56oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
