Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Telehandler | T2250, T2556, T2566, T35120L, T3571, T40170, V417, V518, V638, V723, VR518 | 89643-1 |
| Hesston/Fiat | Tractor | 100-90, 70-90, 780DT, 80-90 | |
| Massey Ferguson | Tractor | 2205, 2210, 2220, 2225, 2230, 2235, 2430, 2435, 2440 | 3541151M91 |
Product Specifications
| Male Switch Port | 7/16" Flare |
|---|---|
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Diameter | 2.5" |
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | # 6, 3/8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | # 6, 3/8 Female O-Ring |
| Mounting Bracket | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
