Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| White | Tractor | 2270 | 20-7000465 |
Product Specifications
| Male Switch Port | 1/4" Male Switch Port |
|---|---|
| Female Switch Port | 1 3/8" - 24 O-Ring |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Diameter | 2.5" |
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | # 6 Male Flare |
| Fitting Outlet | # 6 Male Flare |
| Mounting Bracket | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Interchange Numbers | AP Air |
