Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | PC35MR-2, PC40MR-2, PC50MR-2 | 22L-09-R6530 |
Product Specifications
| Diameter | 2 1/2" |
|---|---|
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" Female O-Ring |
| Male Switch Port | No |
| Female Switch Port | 2, 3/8" - 24 O-Ring |
| Moisture Indicator | No |
| Relief Valve | No |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Interchange Numbers | AP Air |
