Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Excavator | 307C, 311C U, 320C, 320CL | 164-0622 |
Product Specifications
| Diameter | 2 3/4" |
|---|---|
| Overall Height | 8 1/2" |
| Fitting Inlet | #5, 9/16" x 18 Thread |
| Fitting Outlet | #6, 5/8" x 18 Thread |
| Male Switch Port | N/A |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Mounting Bracket | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
