Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | CS100, CS110, CS120, CS130, CS150, CVX1135, CVX1145, CVX1155, CVX1170, CVX1190, CVX1195, CVX120, CVX130, CVX150, CVX170 | 1-34-684-076 |
| John Deere | Lawn | 1420, 1435, 1445, 1545, 1565 | TCU18899 |
Product Specifications
| Diameter | 3" |
|---|---|
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6, 3/8" Male O-Ring |
| Male Switch Port | 1/4" |
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | Yes |
| Relief Valve | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Mounting Bracket | N/A |
