Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | GT45, GT45A, GT55, GT55A, GT65, GT65A, GT75, GT75A | 72278168 |
| Case/IH | Wheel Loader | 521E Wheel, 621E Wheel, 721E Wheel, 821E Wheel, 921E Wheel | 76047001 |
| Deutz | Tractor | Agroplus 100, Agroplus 60, Agroplus 70, Agroplus 75, Agroplus 80, Agroplus 85, Agroplus 95 | |
| Ford/New Holland | Backhoe | 555E, 575E, 655E, 675E | 85804063 |
| Ford/New Holland | Wheel Loader | LW110 Wheel, LW130 Wheel, LW170 Wheel, LW190.B Wheel, LW270 Wheel, W110B Wheel, W130 Wheel, W190B, W270B | 76047001 |
Product Specifications
| Male Switch Port | 1, 7/16" Flare |
|---|---|
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | N/A |
| Diameter | 3" |
| Overall Height | 10 1/2" |
| Fitting Inlet | # 6, 3/8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | # 6, 3/8 Female O-Ring |
| Mounting Bracket | Top Mount Bracket |
| Sight Glass | Side Sight Glass |
