Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Deutz | Tractor | DX110, DX120, DX130, DX140-160, DX145, DX160, DX8.30, DX90 | 4322166 |
Product Specifications
| Male Switch Port | N/A |
|---|---|
| Female Switch Port | 1, 3/8" - 24 O-Ring |
| Moisture Indicator | N/A |
| Diameter | 3" |
| Overall Height | 6 1/2" |
| Fitting Inlet | # 6, 3/8 Male Flare |
| Fitting Outlet | # 8, 1/2" Male Flare |
| Mounting Bracket | Side Mount Bracket |
| Sight Glass | Side Sight Glass |
| Interchange Numbers | AP Air |
