Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 440 | 72084713 |
Product Specifications
| Male Switch Port | 1, 7/16" Flare |
|---|---|
| Female Switch Port | N/A |
| Moisture Indicator | N/A |
| Relief Valve | Fuse Plug |
| Diameter | 2.5" |
| Overall Height | 8" |
| Fitting Inlet | # 6, 3/8 Male Flare |
| Fitting Outlet | # 6, 3/8 Male Flare |
| Mounting Bracket | N/A |
| Sight Glass | Top Sight Glass |
| Interchange Numbers | AP Air |
