Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | JX100U, JX75, JX80U, JX85, JX90U | 5169128, 5169275 |
| Ford/New Holland | Tractor | 5635, 6635, 7635, TK100A Crawler, TK90A Crawler, TK90MA Crawler, TK95 Crawler, TL100, TL80, TL90 | 5169128, 5169275 |
Product Specifications
| Core Height | 18" |
|---|---|
| Core Width | 21" |
| Overall Height | 23" - Does not include Filler Neck |
| Overall Width | 21 11/16" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 4 |
