Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Skidsteer | SR130, SR150 | 47740396, 84201141 |
| Ford/New Holland | Skidsteer | L213, L215 | 47740396, 84201141 |
Product Specifications
| Core Height | 20 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 17 1/8" |
| Core Thickness | 3" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Fins Per Inch | 10 FPI |
| Oil Cooler | #16 SAE O-Ring Boss (1 5/16-12 Thread) |
| Radiator Type | Aluminum |
| Additional Info | Steel Brackets Installed |
