Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skid Steer Loader | S510, S530 | 7274981 |
Product Specifications
| Core Height | 19 1/4" |
|---|---|
| Core Width | 20 7/8" (Radiator - 11 3/4", Oil Cooler - 9 1/8") |
| Overall Height | 23" |
| Overall Width | 20 7/8" |
| Overall Thickness | 3" |
| Outlet Hose Size | Radiator - 1 1/4", Oil Cooler - 3/4" |
| Inlet Hose Size | Radiator - 1 1/4", Oil Cooler - 3/4" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Radiator Type | Bar Plate |
