Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | 9400, 9410, 9450, 9500, 9500SH, 9510, 9510SH, 9550, 9550SH, 9600, CTS | AH128257, AH169362 |
| John Deere | Cotton Picker | 9986 | AH138940 |
Product Specifications
| Core Height | 34" |
|---|---|
| Core Width | 24 3/4" |
| Core Thickness | 3 3/8" |
| Overall Height | 41 7/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 26 1/8" |
| Side Channel Depth | 4 7/8" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 5 |
| Number Of Rows | 4 Inline |
