Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | MX100, MX110, MX120, MX135, MX150 | 135690A3, 135691A3 |
Product Specifications
| Core Height | 22 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 21 5/8" |
| Core Thickness | 3 15/16" |
| Overall Height | 28 1/2" |
| Overall Width | 28 1/4" |
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" ID x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 4 |
| Radiator Type | Plastic/Aluminum |
