Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 9240 | 72508761 |
| White | Tractor | 6175, 6195, 6215 | 72508761 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 2 1/16" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Overall Height | 36 1/4" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 26" |
| Core Width | 25" |
| Core Height | 29 1/4" |
| Core Thickness | 3 3/4" |
| Number Of Rows | 7 |
| Interchange Numbers | AP Air |
