Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| White | Tractor | 2-105, Feb-85 | 30-3158284, 30-3224538 |
Product Specifications
| Core Height | 22 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 21 7/8" |
| Overall Height | 30 1/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 22 1/8" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | On Engine Side, 3/4" NPT Fittings |
