Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Polaris | ATV | 500 6X6, BIG BOSS, DIESEL, MAGNUM 2X4 | 1240015 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 3/4" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 3/4" |
| Fins Per Inch | 14 |
| Overall Height | 13 3/4" |
| Overall Width | 12 1/2" |
| Core Width | 12 1/8" |
| Core Height | 10 1/4" |
| Core Thickness | 1 1/4" |
