Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Oliver | Tractor | 77, Super 77 |
Product Specifications
| Core Height | 17" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/8" |
| Overall Height | 21 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 3 |
