Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Oliver | Tractor | 88, Super 88 | 1KS513, 1KS513A |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Overall Height | 26 1/4" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 19 1/4" |
| Core Width | 18 1/2" |
| Core Height | 19 11/16" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Number Of Rows | 3 |
