Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Oliver | Tractor | 770, 880 | 101471AS, 101614AS, 101614ASA, 101615AS, 102755AS, 102791AS |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 2 1/8" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Overall Height | 26 1/2" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 19 1/4" |
| Core Width | 18 1/2" |
| Core Height | 19 5/8" |
| Core Thickness | 3" |
| Number Of Rows | 4 |
