Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 275 | 534229M95 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 4 3/4" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Overall Height | 23 5/8" |
| Overall Width | 19" |
| Core Width | 17 3/4" |
| Core Height | 18 1/2" |
| Core Thickness | 2" |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
