Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 255 | 531982M94 |
Product Specifications
| Core Height | 19" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Overall Height | 25 1/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 16 1/16" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 5 3/16" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
