Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Massey Ferguson | Tractor | 3070, 3075, 3095, 3120T, 6150, 6170, 6180 | 3618628M92 |
Product Specifications
| Core Height | 19 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 20 7/8" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 28" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 23 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
