Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L4400 | TC230-99600 |
Product Specifications
| Core Height | 18 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 17 1/4" |
| Core Thickness | 1 7/16" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Filler Neck Height | 32mm x 10mm |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | Plastic/Aluminum |
| Interchange Numbers | AP Air |
