Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Lawn | BX1850, BX2350D, BX2360, BX2370, BX25 | K2581-85010 |
Product Specifications
| Core Height | 12 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 13 5/8" |
| Core Thickness | 1 1/2" |
| Overall Height | 17 5/8" |
| Overall Width | 14 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1" |
| Inlet Hose Size | 1" |
| Filler Neck Height | 32mm x 16mm |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | Plastic/Aluminum |
| Interchange Numbers | AP Air |
