Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M5040, M5140, M5640, M6040, M6060, M7040, M7060 | 3C001-17100 |
Product Specifications
| Core Height | 17 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/2" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Overall Height | 23 1/2" |
| Overall Width | 20 |
| Outlet Hose Size | 34mm |
| Inlet Hose Size | 34mm |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 13 |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | PTR |
| Interchange Numbers | AP Air |
