Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L3710, L4310, L4610, M4800 | 3A272-17100, TA140-16000 |
Product Specifications
| Core Height | 18 3/4 |
|---|---|
| Core Width | 18 1/2" |
| Core Thickness | 1 1/2" |
| Overall Height | 24 1/4" |
| Overall Width | 18 1/2" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 1" |
