Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L3350, L3750, L4150, L4350 | 17365-72060, 17381-72060 |
Product Specifications
| Core Height | 16 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/2" |
| Overall Height | 21 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20" |
| Outlet Hose Size | 1 5/16" |
| Inlet Hose Size | 1 5/16" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Number Of Rows | 3 |
| Additional Info | Has a 1/2" Connection on Grill Side of the Bottom Tank Off-Center |
