Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M9580 | 16544-72060 |
Product Specifications
| Core Height | 17 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 18 3/8" |
| Overall Height | 24 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 2 15/16" |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
