Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 2038R, 3038E, 3043D | SJ28573 |
Product Specifications
| Core Height | 17 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/8" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Overall Height | 22 1/4" |
| Overall Width | 17" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/8" |
| Fins Per Inch | 12 U Fin |
| Number Of Rows | 3 |
| Radiator Type | PTR |
