Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 8450 | RE21557 |
Product Specifications
| Core Height | 34 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 26 7/8" |
| Overall Height | 43 1/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 28 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2 3/4" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 5 |
| Interchange Numbers | AP Air |
